Finbyntie 87, 21600 Parainen

Säännöt ja ottelukapteenit

V-S Senioriliiga 2022

V-S Liiga Säännöt 2022

ArGC:n  ottelukapteenit 2022:

 

ottelu:                         pvm ja paikka                       kapteeni                      puh:                sähköposti:

 

AlGo-ArGC    ma. 6.6.2022    Alastaro          Veijo Vainio                040-5004260    veijo.vainio@gmail.com

 

AG-ArGC       ti. 17.5.2022     Aura                Marja Narvia              044-5236358    marja.narvia@saunalahti.fi

 

ArGC-LoG     ti. 14.6.2022     Parainen         Hannu Rantasalo        0400-827743    rantasalo@netti.fi

 

ArGC-HGCC ke. 6.7.2022     Parainen          Liisa Nordenswan       040-8206570            liisa.nordenswan@gmail.com

 

WGCC-ArGC ma. 11.7.2022. Halikko           Vesa Artukka              0500-840902    vesa@artukka.net

 

ArGC-MTG    ma. 25.7.2022  Parainen        Thomas Engström      040-5956162    tomistrom@gmail.com

 

UGK-ArGC    ti. 2.8.2022       Uki                  Mika Mathlin              040-5021228    mika.mathlin@luukku.com

 

ArGC-KGM   ti.16.8.2022      Parainen          Stig-Erik Herrgård     0400-821422    stig.herrgard@gmail.com

 

SaG-ArGC      ti. 23.8.2022     Salo                 Päivi Rantasalo           0400-633340    paivi.rantasalo@pp.inet.fi

 

ArGC-AGN    ti. 30.8.2022     Parainen         Maarit Nylander         040-5460597    maarit,nylander@netti.fi

 

 

V-S liigan sarjavastaava:                                Tapio Rohkea              040-5434549     tapio.rohkea@wgcc.fi

Kotiotteluiden tulokset on ilmoitettava mahdollisimman nopeasti!

 

ArGC:n yhteyshenkilö Varsinais-Suomen senioriliigan ja senioritoimikunnan muissa asioissa:

 

Senioritmk:n pj                       Henrik Karlsson         040-5565518    henrikkar@gmail.com  

Senioritmk:n varapj               Hannu Rantasalo        0400-827743    rantasalo@netti.fi                                                                  

 

ArGC:n yhteystiedot:             caddiemaster              050-4525300    caddiemaster@argc.fi

osoite:                         Finbyntie 87, 21600 Parainen

                                   

 

Seuraottelut

 

RG – ArGC     Elokuussa                    Kapteeni          Henrik Karlsson

MTG – ArGC  Syyskuussa                  Kapteeni          Kenneth Lindström     040-5003058                krh.lindstrom@gmail.com     

Raider Kuppi Elokuussa Maskussa? Kapteeni          Henrik Karlsson

 

Avoimet kilpailut

 

Senior Open Fysiogym            28.5.2022         Kilpailun johtajat       Veijo Vainio ja Henrik Karlsson

Senior Scramble                       4.9.2022          Kilpailun johtajat       Henrik Karlsson ja Hannu Rantasalo

 

Muut kilpailut

 

Senior Tripla               20 ja 27.6 ja 4.7.                                              Henrik Karlsson

Kuukausikilpailut       Touko-, kesä-, heinä-, elo-, syys- ja lokakuu    Henrik Karlsson